Třebíč Nuclear Model Club
> Akce > Memoriál Gerharda Bratrschovského 2008

Memoriál Gerharda Bratrschovského 25.10. 2008

Dne 25.října 2008 proběhl v Jihlavě další ročník bodovací soutěže plastikových modelářů . Díky příznivějšímu počasí přijelo více modelářů než bylo v minulém roce. A tím pádem bylo k vidění více modelů. Ke shlédnutí byly modely letadel a bojové techniky v různých měřítkách, každá kategorie byla rozdělena na seniorskou a juniorskou.
V kategorii II.a bojová technika v měřítku 1/35 senioři se sešlo 10 modelů. 50% z tohoto počtu tvořily modely výpravy ze Žďáru nad Sázavou tvořené Milanem Mynářem a Václavem Dvořákem. Zmíněná dvojice suverénně ovládla ve své kategorii druhou polovinu startovního pole. Na snímku Václav Dvořák natáčející si vystavené modely videokamerou.

Zobrazit větší Zobrazit větší

Vítězný model zmíněné kategorie SA-2 Volchov. Jednalo se o nejhezčí model soutěže a zvítězil plným právem. Jako druhý v pořadí se umístil model Sd.Kfz. 165 Hummel.Pro tento model platí stejné hodnocení jako pro Sa-2 Volchov. Třetí pozici obsadil místní borec pan Albert s modelem tanku T-72. Čtvrtá příčka patřila modeláři ze Žďáru nad Sázavou Václavu Dvořákovi s modelem Krup Protze.

Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší

Pátou pozici obsadil Milan Mynář ze Škrdlovic s Vickersem E.MK.F. Zmíněný soutěžící podcenil přípravu projektové dokumentace ke svému modelu. Rozhodčí mu vytýkali rozdíly mezi modelem a plánkem, jednalo se o konverzi původní stavebnice. K výtkám patřilo například nedoložení obrysové a věcné správnosti zbarvení, modelář netušil nutnost doložit, že tanky bývají zpravidla zelené. Doložit věcnou správnost zbarvení u modelu postaveného na podkladě černobílých snímků bývá někdy problém. Dále rozhodčím vadilo připevnění jeho modelů k podložce, prý se špatně kouká na podvozek. Zmíněný soutěžící bude příště muset zpracovat obšírnou dokumentaci a to takovým způsobem, aby ji dokázali rozhodčí porozumět. Šesté místo obsadil opět místní borec pan Albert s modelem BVP-2. Čistě zpracovaný a pohledný model. Sedmé místo patřilo Milanu Mynářovi za model T-26 model.1939 Ekranírovaný. Soutěžící opět opakoval stejnou chybu jako u modelu Vickerse, nedoložil řádně pracovní postup, správnost zbarvení a model opět přilepil k podložce. Osmé místo opět pan Albert s modelem BMP-3 ve velmi atraktivní kamufláži.
Deváté místo obsadil Václav Dvořák ze Žďáru nad Sázavou s modelem Marder III. Rozhodčím vadila špatná geometrie podvozku a různých jiných dílů. Zde došlo k malému trapasu, nemám žádnou fotku Vaškova modelu. Desáté a poslední místo obsadil Milan Mynář s modelem Vanatorul R-35/45 Transformat. Pod tímto názvem se skrývá poměrně náročná konverze modelu Renault R-35 od firmy Heller na rumunskou verzi tohoto stroje vyzbrojenou ruským kanónem ráže 45 mm. Opět opakování stejných chyb jako u jeho předchozích modelů.

Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší
Webdesign a programování 2006