Třebíč Nuclear Model Club
> Akce > Vánočně-novoroční klubové posezení 2011

Vánočně-novoroční klubové posezení 2011

V pátek 9.prosince se náš klub sešel naposled v tomto roce, abychom společně zhodnotili uplynulý modelářský rok a připravili se na ten následující. Rok 2011 byl ve znamení naší účasti na několika již tradičních soutěžích a výstavách (Jihlava, Mosonmagyaróvár, Brno, Praha a Bratislava). A v rámci propagace letectví a plastikového modelářství jsme ve spolupráci s Městskou knihovnou v Třebíči a ing.Jiřím Kabátem (LHS) spolupořádali vzpomínkovou akci s výstavou k 80.výročí leteckého neštěstí na Třebíčsku, kdy při leteckém dnu v Třebíči zahynul při akrobacii na letounu A-18 Václav Peřina. Na rok 2012 se nám již rýsuje další pěkná "prezentace" plastikového modelářství…
Letošní setkání jsme si zamluvili v salónku restaurace Kleopatra. Účast byla velmi dobrá. Oprávněných omluvenek bylo pomálu. Hlavními tématy (kromě pití piva a vyprávění vtipů) byla bezesporu naše budoucí klubová účast v Top Masters v rámci soutěže Modellbrno 2013 a druhým trhákem - služební postup jednoho nejmenovaného vyššího důstojníka našeho hrdinného letectva (jmenovat pochopitelně nemůžeme - je to přece vojenské tajemství)… Takže my to víme - ALE POZOR - jako bychom to nevěděli! Nutno podotknout, že jsme mu to všichni ze srdce přáli - zvláště poté, co jeden z kolegů na jeho účet objednal velkou rundu obzvlášť silného tatranského čaje (odborníci vědí . . .).
Došlo i na to, kdo co slepil, na co se chystá a jaká to bude určitě dřina. Co si budeme namlouvat - po dobré večeři a pár pivech se to v restauračním zařízení modelaří jedna radost, škoda jen, že to nevydrží do druhého dne na doma.
S jídlem ani pitím se moc neexperimentovalo (zřejmě si někteří ještě pamatovali zážitky z loňska), ale i tak to mnohým nestačilo. Stejně jako minulý rok se obzvlášť odolní jedinci přesunuli ještě na další štaci k "Císaři Rudolfovi", kde pokračovali v už tak příjemně započaté zábavě. Odtud (u toho jsem naštěstí už chyběl) následoval "návrat osleplých Bulharů" směrem na domovské základny.

Vše nejlepší v roce 2012 a hodně modelářských zážitků všem
přejí modeláři z Třebíče a okolí
(aby si přespolní nemysleli, že se na ně zapomnělo).

František "Redstar" Švéda, 12./2011

Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší
Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší Zobrazit větší
Webdesign a programování 2006-2011